Section VI Football - Class AA

Week 8
10/25-26
Week 9
11/1-2
Week 10
Fri Nov 8th
Week 9
11/1-2
Week 8
10/25-26
Jamestown (#1) Orchard Park (#2)
Fri 7pm
@ Jamestown
Jamestown Orchard Park Fri 7pm
@ Orchard Park
49-7 41-6
8pm
@ New Era Field
Frontier (#8) Hutch Tech (#7)
Fri 7pm
@ Jamestown
Lancaster Orchard Park Fri 7pm
@ Orchard Park
28-7 21-14
Clarence (#4) Bennett (#3)
Fri 7pm
@ Clarence
Lancaster Lancaster Bennett Sat 4pm
@ All High
23-17 23-17 26-16
Lancaster (#5) Niagara Falls (#6)

Chuck Funke Memorial Classic Class AA

Week 9
Thurs Oct 31st
6pm @ Clarence
Clarence (#4) Niagara Falls (#6)
Clarence
20-6

Section VI Football - Class A

Week 8
10/25-26
Week 9
11/1-2
Week 10
Sat Nov 9th
Week 9
11/1-2
Week 8
10/25-26
McKinley (1st in A1) South Park (1st in A2)
Fri 7pm
@ Riverside
McKinley South Park Fri 7pm
@ All High
19-18 14-7
3:15pm
@ New Era Field
Sweet Home (4th in A2) Will North (4th in A1)
Fri 7pm
@ Riverside Field
McKinley South Park Fri 7pm
@ All High Stadium
7-0 36-23
Starpoint (2nd in A2) Kenmore West (2nd in A1)
Fri 7pm
@ Starpoint
West Seneca West South Park Grand Island Sat 2pm
@ Kenmore West
27-8 38-0 35-29
West Seneca West (3rd in A1) Grand Island (3rd in A2)

Chuck Funke Memorial Classic Class A

Week 8
10/23-24
Week 9
Wed Oct 30th
Week 8
10/23-24
Hamburg (5th in A1) Will South (5th in A2)
6pm
@ Williamsville South
Thurs 7:30pm
@ Hamburg
West Seneca East Williamsville South Thurs 6:30pm
@ Will South
38-0
Williamsville South
West Seneca East (6th in A2) 28-14 Niagara Wheatfield (6th in A1)

Section VI Football - Class B

Week 8
10/25-26
Week 9
11/1-2
Week 10
Fri Nov 8th
Week 9
11/1-2
Week 8
10/25-26
WNYMCS/HS (#1) Newfane (#2)
Fri 7pm
@ Johnnie B Wiley Stadium
WNYMCS/HS Olean Sat 2pm
@ Newfane
36-12 26-24
5pm
@ New Era Field
Iroquois (#8) Olean (#7)
Fri 7pm
@ Johnnie B Wiley
WNYMCS/HS Albion Fri 7pm
@ Albion
42-7 21-14
Cheektowaga (#4) Albion (#3)
Fri 7pm
@ Cheektowaga
Pioneer WNYMCS/HS Albion Fri 7pm
@ Albion
31-28 34-20 17-14
Pioneer (#5) Tonawanda (#6)

Chuck Funke Memorial Classic Class B

Week 8
10/23-24
Week 9
Wed Oct 30th
Week 8
10/23-24
Depew (#9) Dunkirk (#10)
6:00pm
@ Dunkirk
Thurs 7pm
@ Depew
Lew-Port Dunkirk Wed 7pm
@ Dunkirk
27-23 36-26
Dunkirk
Lew-Port (#12) 30-6 Burgard (#11)

Section VI Football - Class C

Week 8
10/25-26
Week 9
11/1-2
Week 10
Sat Nov 9th
Week 9
11/1-2
Week 8
10/25-26
Wilson (#1 North) Southwestern (#1 South)
Fri 7pm
@ Wilson
Wilson Southwestern Fri 7:30pm
@ Southwestern
37-21 49-21
6:30pm
@ New Era Field
All-Limestone (#4 South) Silver Creek/For (#4 North)
Fri 7pm
@ Wilson
Wilson Southwestern Fri 7pm
@ Southwestern
26-21 49-6
Portville (#2 South) JFK (#2 North)
Fri 7pm
@ Portville
Portville Southwestern Ch. Lake/Broc Sat 1:30pm
@ JFK
26-7 47-21 13-6
Akron (#3 North) Ch. Lake/Broc (#3 South)

Chuck Funke Memorial Classic Class C

Week 8
10/23-24
Week 9
Wed Oct 30th
Week 8
10/23-24
Cleve-Hill (#5 North) Fredonia (#5 South)
7pm @ Fredonia
Time TBD Cleve Hill Fredonia Time TBD
@ Cleve-Hill 46-14
Cleveland Hill
Cassadaga Valley / Falconer (#6 South) 50-28 (#6 North)

Section VI Football - Class D

Week 9
11/1-2
Week 10
Sat Nov 9th
Week 9
11/1-2
Frank/Ell (#1) CSP (#2)
12pm
@ New Era Field
Fri 7pm
@ Frank/Ell
Frank/Ell CSP Sat 1:30
@ Panama
35-0 42-12
CSP
Salamanca (#4) 22-0 Randolph (#3)