Thursday, Oct 14th Results

Frontier secured their 6th win after besting Williamsville North 35-16.

Both teams will be back on Fri Oct 22; Frontier will travel to Hamburg, Williamsville North will travel to Orchard Park.

Depew secured their 6th win after besting Eden/North Collins 42-37.

Eden/North Collins will host Lackawanna on Tue Oct 19. Depew will travel to Lancaster on Fri Oct 22.

Hamburg tallied their 5th win after besting South Park 20-16.

Both teams will be back on Fri Oct 22; Hamburg will host Frontier, South Park will host Lockport.

Medina tallied their 6th win after defeating Tonawanda 62-0.

Tonawanda will host North Tonawanda on Fri Oct 22. Medina will host Akron on Mon Oct 18.

FEville earned their 5th win after taking down Akron 40-7.

Akron will travel to Medina on Mon Oct 18. FEville will host Portville on Fri Oct 22.

Friday, Oct 15th Results

Bennett secured their 6th win after defeating Hutch Tech 50-0.

Both teams will be back on Sat Oct 23; Hutch Tech will host Clarence, Bennett will travel to Niagara Falls.

Lancaster secured their 6th win after taking down Clarence 24-17.

Lancaster will host Depew on Fri Oct 22. Clarence will travel to Hutch Tech on Sat Oct 23.

Grand Island earned their 6th win after taking down Niagara Wheatfield 50-6.

Grand Island will host Sweet Home on Fri Oct 22. Niagara Wheatfield will travel to McKinley on Thu Oct 21.

No result was reported for McKinley @ North Tonawanda.

Sweet Home secured their 6th win after defeating St. Joe’s 22-20.

St. Joe’s will host Timon on Sat Oct 23. Sweet Home will travel to Grand Island on Fri Oct 22.

Jamestown earned their 7th win after defeating Williamsville East 20-0.

Williamsville East will host Williamsville South on Fri Oct 22. Jamestown will travel to Amherst on Thu Oct 21.

No result was reported for Amherst @ West Seneca West.

Williamsville South secured their 5th win after besting Lewiston Porter 48-14.

Lewiston Porter will host Cheektowaga on Tue Oct 19. Williamsville South will travel to Williamsville East on Fri Oct 22.

Cheektowaga secured their 2nd win after taking down RBL 28-6.

RBL will host Lake Shore on Fri Oct 22. Cheektowaga will travel to Lewiston Porter on Tue Oct 19.

Maryvale tallied their 4th win after besting Burgard 13-6.

Both teams will be back on Fri Oct 22; Maryvale will host Cheektowaga, Burgard will travel to Starpoint.

West Seneca East secured their 6th win after defeating Dunkirk 36-6.

Both teams will be back on Fri Oct 22; Dunkirk will host Fredonia, West Seneca East will host West Seneca West.

Iroquois secured their 7th win after defeating Olean 36-19.

Both teams will be back on Fri Oct 22; Iroquois will travel to East Aurora/Holland, Olean will travel to Pioneer.

Pioneer tallied their 5th win after defeating Lake Shore 54-6.

Both teams will be back on Fri Oct 22; Lake Shore will travel to RBL, Pioneer will host Olean.

Southwestern earned their 4th win after defeating Allegany Limestone 36-12.

Allegany Limestone will host Chautauqua Lake on Thu Oct 21. Southwestern will host Cassadaga Valley on Fri Oct 22.

Portville secured their 4th win after defeating Silver Creek 50-0.

Both teams will be back on Fri Oct 22; Silver Creek will host CSP, Portville will travel to FEville.

Randolph tallied their 7th win after defeating East Aurora/Holland 46-13.

Randolph will host Catt. Little Valley on Thu Oct 21. East Aurora/Holland will host Iroquois on Fri Oct 22.

CSP tallied their 6th win after besting Lackawanna 20-0.

Lackawanna will travel to Eden/North Collins on Tue Oct 19. CSP will travel to Silver Creek on Fri Oct 22.

Gowanda/Pine Valley tallied their 2nd win after defeating Catt. Little Valley 48-32.

Gowanda/Pine Valley will host Salamanca on Fri Oct 22. Catt. Little Valley will travel to Randolph on Thu Oct 21.

St. Francis fell to St. Francis DeSales, Ohio 28-6.

St. Francis will host Canisius on Sat Oct 23.

CSP fell to Batavia 25-21.

CSP will travel to Silver Creek on Fri Oct 22.

Saturday, Oct 16th Results

Wilson earned their 4th win after taking down Alden 32-0.

Wilson will host Newfane on Fri Oct 22. Alden will host JFK on Thu Oct 21.

Salamanca earned their 6th win after besting Chautauqua Lake 32-0.

Salamanca will travel to Gowanda/Pine Valley on Fri Oct 22. Chautauqua Lake will travel to Allegany Limestone on Thu Oct 21.

Fredonia earned their 7th win after defeating Cassadaga Valley 39-14.

Both teams will be back on Fri Oct 22; Cassadaga Valley will travel to Southwestern, Fredonia will travel to Dunkirk.

Cardinal O’Hara fell to Timon 33-22.

Both teams will be back on Sat Oct 23; Timon will travel to St. Joe’s, Cardinal O’Hara will travel to St. Marys.

JFK earned their 3rd win after defeating Springville 13-6.

Springville will travel to Lackawanna on Sat Oct 23. JFK will travel to Alden on Thu Oct 21.

Lockport tallied their 4th win after besting Kenmore East 56-6.

Kenmore East will travel to Kenmore West on Sat Oct 23. Lockport will travel to South Park on Fri Oct 22.

Orchard Park earned their 4th win after besting Niagara Falls 30-16.

Orchard Park will host Williamsville North on Fri Oct 22. Niagara Falls will host Bennett on Sat Oct 23.

Kenmore West tallied their 4th win after besting Starpoint 41-14.

Starpoint will host Burgard on Fri Oct 22. Kenmore West will host Kenmore East on Sat Oct 23.

WNY Maritime earned their 5th win after defeating Albion 38-8.

Albion will travel to Medina on Fri Oct 22. WNY Maritime will travel to Lewiston Porter on Sat Oct 23.

Cleveland Hill tallied their 3rd win after defeating Newfane 14-0.

Both teams will be back on Fri Oct 22; Cleveland Hill will travel to Akron, Newfane will travel to Wilson.

Canisius defeated Erie 20- 14. Play at St. Francis next Sat Oct. 23rd. (Livestreamed on WNYAthletics.com)

Mcquaid fell to St. Marys 44-0.

St. Marys will host Cardinal O’Hara on Sat Oct 23.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *